Forum www.polana.fora.pl Strona G³ówna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne ¯ycie po ¿yciu, Kontakt ze Zmar³ymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, ¦wiadome ¦nienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona G³ówna -> Reinkarnacja -> Reinkarnacja - nowe spojrzenie Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastêpny temat 
  Post  - Wys³any: Wto 18:21, 22 Kwi 2014  
pik33




Do³±czy³: 11 Sty 2010
Posty: 690
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 7 razy



Excom, Dysk, Ja-Tam - pamiêtacie? To forum powsta³o na bazie wiedzy zebranej przede wszystkim przez Roberta Monroe i Bruce'a Moena. Wiêc siêgnijmy do tych ¼róde³ i popatrzmy, co te¿ oni odkryli.

Monroe, który pyta³, kim by³ przed urodzeniem - pyta³ swego Dysku, Excomu, Ja-Tam - to wszystko ró¿ne nazwy tego samego - i dosta³ odpowied¼, ¿e nie by³o go. ¯e go zrobili. "ulepili" i wys³ali tu z misj±.

A jednocze¶nie to przecie¿ on by³ AA, on by³ budowniczym katedr i innymi "wcze¶niejszymi wcieleniami". Ale one nie by³y "jego" - one by³y jego "Ja-Tam" ! Ka¿de z nich, które zosta³o ju¿ odzyskane, jest tam, w Dysku.

Wiêc ka¿dy wciela siê - raz, najwy¿ej kilka. Chyba ¿e jest nowicjuszem jak AA i musi jeszcze uformowaæ swoje Ja-Tam, musi zebraæ choæ kilka wcieleñ, ¿eby ju¿ nie wracaæ tu jako ca³o¶æ a tylko wysy³aæ "sondy". Które te¿ potem "utykaj±" i trzeba je "odzyskiwaæ". I co potem? Przy prawid³owym przebiegu procesu wracaj± do Ja-Tam.

RAM pisa³, ¿e na Ziemi ¿yje jeszcze jedna "sonda" jego Ja-Tam, ale prosty rachunek wskazywa³by, ¿e tu i teraz na Ziemi przy 7 miliardach mieszkañców ka¿de Ja-Tam ma tu kilkadziesi±t aktywnych sond. Nas. Wiêc co to za problem, gdy spotka siê dwoje ludzi z jednego Ja-Tam, przyci±gniêtych do siebie prawem przyci±gania podobieñstw i potem okazuje siê ¿e maj± wspólne wcielenia? Maj± wspólne Ja-Tam.

Wiêc reinkarnacja jest i nie jest. Kiedy¶ wrócimy do swoich Ja-Tam i razem z pozosta³ymi naszymi wcieleniami "skrêcimy" i wy¶lemy now± sondê na Ziemiê. Albo i nie, bo dojdziemy do wniosku, jak RAM, ¿e to ju¿ wszystko i trzeba wróciæ z darami poza szczelinê, do emitera, do Ca³o¶ci, czymkolwiek czy kimkolwiek ona jest.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: Czw 21:49, 24 Kwi 2014  
Ania




Do³±czy³: 05 Mar 2012
Posty: 775
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 6 razy

P³eæ: Kobieta


No i super, ¿e Pik to przypomnia³e¶ Smile
Zrobi³am sobie taki troszkê my¶lowy powrót do przesz³o¶ci w przekonaniach no i?
S±dzê, ¿e po prostu RUCH jest tym w czym Ja¼ñ (ta jedna wspólna dla ka¿dego) wyra¿a siê w do¶wiadczanej przez nas obecnie formie. Celem nie jest wiedza, nauka, rozwój, wzrastanie, przebudzenie, nie do¶wiadczenia takie czy siakie. Ruch jest tym co zawiera w sobie wszystkie formy, ¿ycie = ruch.
Tak jak stworzenie nie jest Stwórc±, tak samo reinkarnacja tyczy siê dla mnie Ja¼ni, tej w³a¶nie wspólnej dla nas wszystkich - na tym poziomie istnieje, na indywidualnym, dotycz±cym pojedynczej wcielonej cz±stki nie istnieje. Pamiêc przesz³ych wcieleñ o której czytamy w przyk³adach jest dla mnie dowodem na sta³e, trwa³e po³±czenie z Ja¼ni±.

Freya uwag± o moim ruszaj±cym siê awatarze, przypomnia³a¶ mi ¿e mia³am siê tu odezwac SmileSmileSmile
Spoko, zaraz go zmieniê, wype³ni³ swoj± "ruchom±" rolê hihihi


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: Czw 22:07, 24 Kwi 2014  
Freya
Mol Ksi±¿kowy



Do³±czy³: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 15 razy
Sk±d: Kraków
P³eæ: Kobieta


Ania napisa³:


Freya uwag± o moim ruszaj±cym siê awatarze, przypomnia³a¶ mi ¿e mia³am siê tu odezwac SmileSmileSmile
Spoko, zaraz go zmieniê, wype³ni³ swoj± "ruchom±" rolê hihihi


Dziêkujê Skarbeñku:)


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: Czw 22:10, 24 Kwi 2014  
Ania




Do³±czy³: 05 Mar 2012
Posty: 775
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 6 razy

P³eæ: Kobieta


Ni ma za co, drobiazg Smile


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: Sob 14:47, 17 Maj 2014  
Arek




Do³±czy³: 07 Gru 2012
Posty: 310
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy

P³eæ: Mê¿czyzna


Po tym wszystkim co siê naczyta³em a nastêpnie odrzuci³em zosta³ taki ¶lad...byc mo¿e tak jest...kto wie? Wink Wink Wink

Prawdziwy "Ty" nie jeste¶ nawet cz³owiekiem jeste¶ TYM co wciela cz³owieka w ¿ycie, jeste¶ przy jego narodzinach i ¶mierci. Reinkarnacja CIEBIE nie dotyczy TY j± obserwujesz w Tobie rodz± siê i umieraj± wszystkie formy ¿ycia nie tylko ludzko¶c. Jeste¶ przy cz³owieku tak d³ugo a¿ do¶wiadczy pe³ni Mi³o¶ci. Prawdziwa Mi³osc nie posiada pragnieñ obiera cz³owieka ze z³udzeñ i ka¿dej iluzji doprowadzajac do jedno¶ci ze wszystkim co ¿yje. Ty równiez jeste¶ ponad Tym zrozumieniem. Umo¿liwiasz jedynie aby TO sie sta³o.


Obserwuje co siê ze mna dzieje kiedy czytam i podoba mi siê to uczucie Very Happy


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: Sob 14:55, 17 Maj 2014  
Freya
Mol Ksi±¿kowy



Do³±czy³: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 15 razy
Sk±d: Kraków
P³eæ: Kobieta


Moim zdaniem okre¶li³e¶ Boga. Oczywiscie w pewnym stopniu,bo Jego przecie¿ nie sposób okre¶liæ Very Happy


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: ¦ro 11:16, 21 Maj 2014  
Arek




Do³±czy³: 07 Gru 2012
Posty: 310
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 4 razy

P³eæ: Mê¿czyzna


Prze³omowym wgl±dem jest tutaj to, ¿e nie jeste¶my ani cia³ami, które stan± siê stare, chore i wreszcie umr±, ani my¶lami, które ci±gle siê zmieniaj±. To, co patrzy w³a¶nie przez nasze oczy i s³yszy przez nasze uszy, jest ¶wiadom± nieograniczon± przestrzeni±. Istnieje poza przychodzeniem i odchodzeniem, narodzinami i ¶mierci±.

Lama Ole Nydahl


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: ¦ro 11:26, 21 Maj 2014  
Go¶æ









Dowody wskazuj±ce na istnienie reinkarnacji

Ian Stevenson ( ur. 31 X 1918 w Montrealu, Kanada; zm. 8 II 2007 w Charlottesville, Virginia USA) by³ kanadyjskim psychiatr± i zajmowa³ siê badaniami nad reinkarnacj±.

Badania rozpocz±³ w 1953 r. a ju¿ od roku 1964 po¶wieci³ siê wy³±cznie badaniu reinkarnacji.

Miêdzynarodowe uznanie uzyska³ dziêki publikacjom swoich badañ nad dzieæmi, które przypomina³y sobie poprzednie wcielenia.

Z fenomenaln± zgodno¶ci± zbada³ zwi±zek pomiêdzy cielesnymi znamionami wystêpuj±cymi u tych dzieci a ich egzystencj± w rodzinach, o których te dzieci opowiada³y. Opublikowa³ wiele ksi±¿ek na temat swoich badañ, z których kilka zosta³o przet³umaczonych na niemiecki: Reinkarnacja w Europie, Dowody na reinkarnacjê, Dowody na reinkarnacjê – blizny i przyrodzone znamiona udowadniaj± powtarzaj±ce siê ¿ycie ludzkie na Ziemi, Reinkarnacja: cz³owiek w obliczu ¶mierci i ponownych narodzin.

Prof. Ian Stevenson sprawdzi³ skrupulatnie te przypadki, które zosta³y przedstawione w jego publikacjach. Pojecha³ na miejsce zdarzeñ i przeprowadzi³ dok³adne dochodzenie w¶ród ludzi, którzy mieli z tym zwi±zek. Dobrze udokumentowany zosta³ nastêpuj±cy przypadek z Libanu.

Podczas badañ w 1962 r. w Brazylii prof. Stevenson pozna³ pewnego Libañczyka. Cz³owiek ten pracowa³ jako t³umacz i by³ zainteresowany badaniami Stevensona. Opowiada³ o wielu przypadkach dzieci w jego ojczystej wiosce Kornayel w Libanie, które przypomina³y sobie swoje poprzednie ¿ycie.

16 marca 1964 roku prof. Stevenson polecia³ do Libanu, aby nawi±zaæ kontakt z bratem t³umacza. Jednak¿e przeprowadzi³ siê on do Bejrutu. W tej sytuacji prof. Stevenson pozna³ innych cz³onków tej rodziny.

Gdy prof. Stevenson rozmawia³ z nimi o przyczynie przyjazdu i swoich badaniach, niektórzy natychmiast napomknêli, ze jedno dziecko z ich wsi przypomina sobie swoje poprzednie ¿ycie. Ch³opiec ten nazywa³ siê Imad Elawar. Jego ojciec Mohammed Elawar by³ kuzynem mê¿czyzny, którego profesor Stevenson szuka³.

Imad urodzi³ siê 21 XII 1958 r. w ma³ej wsi Kornayel w Libanie. Nie maj±c pe³nych dwóch lat zacz±³ wymieniaæ ku zdumieniu swoich rodziców ca³y rz±d obcych, zupe³nie nieznanych nazwisk. Ze szczególnie wielkim zachwytem wymienia³ nazwisko „ Jamileh“.

W pewnym momencie Imad zacz±³ opowiadaæ, ¿e nie nale¿y do wioski, w której obecnie mieszka, ale do wioski Khriby i do innej rodziny i prosi³ o „powrót do Khriby“. Khriby jest oddalona o ok. 40 kilometrów od Kornayel. Imad opowiada³ czêsto o wypadku samochodowym, w którym pewien mê¿czyzna zosta³ przejechany przez ciê¿arówkê, w wyniku czego straci³ obie nogi. Ojciec nie chcia³ synowi wierzyæ i zarzuca³ mu, ¿e jest k³amczuchem oraz zabroni³ mu o tym mówiæ. Ale ch³opiec nadal opowiada³ tê historiê swojej matce i dziadkom.

Pewnego dnia Imad napotka³ na ulicy obcego mê¿czyznê. Podszed³ do niego i obj±³ go. Zdumiony mê¿czyzna zapyta³: „Znasz mnie?“ i Imad odpowiedzia³ : „Tak, ty by³e¶ wcze¶niej moim s±siadem“. Ten mê¿czyzna pochodzi³ z Khriby. Rodzice Imada zaczêli siê nad tym zastanawiaæ i przestali zabraniaæ synowi o tym mówiæ.

Pewna kobieta, która odwiedzi³a swego czasu rodziców Imada, pochodzi³a z okolicy Khriby. Potwierdzi³a wtedy, ze wymienieni przez Imada ludzie rzeczywi¶cie istniej± w Khriby. Tak¿e ów tragiczny wypadek mia³ miejsce.

W tym czasie prof. Stevenson przyby³ do Libanu i zaj±³ siê badaniem przypadku Imada. Gdy ju¿ pozna³ wszystkie detale, o których dowiedzia³ siê od rodziny Imada, zaproponowa³, aby pojechaæ wraz z Imadem do Khriby. Celem by³o stwierdzenie na miejscu czy jego twierdzenia s± prawdziwe. W tym czasie Imad mia³ 6 lat i opowiada³ jeszcze bardzo ¿ywo o swoim poprzednim ¿yciu.

Podczas badañ zaistnia³y pewne trudno¶ci. Imad zna³ swoje wcze¶niejsze nazwisko Bouhamzy, ale nie móg³ sobie przypomnieæ swojego imienia. Nie mo¿na wiêc by³o dok³adnie okre¶liæ, jak± rolê odgrywa³ w swojej poprzedniej rodzinie. Poza tym rodzice Imada na podstawie opowiadañ syna wyrobili sobie w³asne wyobra¿enie o tej wcze¶niejszej rodzinie, które jednak w wyniku badañ prof. Stevensona okaza³o siê jako fa³szywe.

Rodzice nie s³uchali dok³adnie syna i do³o¿yli do tej historii w³asne wyobra¿enia. Mimo ¿e Imad pokaza³ kierunek do swojego wcze¶niejszego domu, to jednak b³êdne interpretacje rodziców zaprowadzi³y profesora na fa³szyw± drogê i nie móg³ on spotkaæ ¿adnego cz³onka wcze¶niejszej rodziny Imada.

Dopiero gdy prof. Stevenson pozna³ historiê ¿ycia Ibrahima Bouhamzy z Khriby, która pasowa³a do opowiadania Imada, móg³ w swoich poszukiwaniach pój¶æ dalej. W ten sposób w koñcu dowiedzia³ siê, kim Imad wcze¶niej by³, a mianowicie by³ to Ibrahim Bouhamzy, m³ody mê¿czyzna, który mia³ piêkn± dziewczynê o imieniu Jamileh, z któr± chcia³ sie o¿eniæ.

Ibrahim Bouhamzy 18. IX 1949 roku zmar³ na gru¼licê. Jamileh wysz³a za m±¿ za innego mê¿czyznê.

Prof. Stevenson odwiedzi³ wraz z Imadem oraz jego ojcem wcze¶niejsz± rodzinê w Khriby. Chcia³ skonfrontowaæ ch³opca z cz³onkami rodziny Ibrahima, ale bez wywierania ¿adnego wp³ywu poprzez wskazówki czy sugestie.

Przebieg ponownego rozpoznania mia³ tak ¿ywio³owy charakter, ¿e profesor straci³ nad nim kontrolê. Imad rozpozna³ swoj± by³± siostrê, ale nie rozpozna³ swojej matki, poniewa¿ bardzo siê ju¿ postarza³a. W czasie tego spotkania prof. Stevenson móg³ udowodniæ, ¿e z szesnastu wskazañ, czterna¶cie by³o prawdziwych, a dwa pozosta³e by³y nie do koñca pewne lub przypadkowe.

Imad wskaza³ kryjówkê swojej broni, któr± zna³ tylko on i jego dawna matka. Przypomnia³ sobie tak¿e, ¿e posiada³ dubeltówkê. By³y to informacje zgodne z prawd±. Lata potem domaga³ sie otrzymania z powrotem swojej broni.

Jego siostra z poprzedniego ¿ycia imieniem Huda zapyta³a go, czy wie, co powiedzia³ na krotko przed ¶mierci±. Imad odpowiedzia³: „Huda, zawo³aj Fuada“. Tak¿e to by³o prawid³owe, co siostra potwierdzi³a! Tak¿e charaktery Imada i Ibrahima by³y do siebie podobne. Obydwaj byli k³ótliwi i lubili polowania. Z powodu swojej s³u¿by wojskowej Ibrahim dobrze mówi³ po francusku. Imad radzi³ sobie w szkole z jêzykiem francuskim nadzwyczaj dobrze jak na swój wiek.



Jedno zdarzenie, które wydarzy³o siê dopiero w 1970 roku jest szczególnie interesuj±ce. Pewnego dnia Imad szed³ ze swoim wujkiem Mahmoud przez Khriby. Na ulicy Imad rozpozna³ mê¿czyznê, który by³ wcze¶niej ¿o³nierzem. Obaj rozmawiali ze sob± i mê¿czyzna potwierdzi³, ¿e on i Ibrahim wst±pili oboje w tym samym dniu do armii francuskiej i podczas s³u¿by wojskowej ³±czy³a ich bliska za¿y³o¶æ.



Ten wypadek, o którym Imad opowiada³ jako dziecko, w którym to pewien mê¿czyzna straci³ obie nogi, wi±za³ wcze¶niej z tym koleg±. Ale okaza³o siê, ¿e mê¿czyzna z wypadku by³ kuzynem kolegi z wojska o imieniu Said i ¿e ten straszny wypadek bardzo dotkn±³ Ibrahima.



Prof. Stevenson w czasie swojej wizyty w Libanie w 1973 roku ponownie spotka³ ju¿ teraz czternastoletniego Imada. Jego wspomnienia zatraci³y trochê swoj± wyrazisto¶æ, ale nie zapomnia³ ich jeszcze ca³kowicie. Tylko swojej wcze¶niejszej ukochanej Jamileh nie spotka³ do tej pory. Mówi³ teraz, ¿e chce o¿eniæ siê z jej córk±, mimo ¿e tak¿e jej nie widzia³ jeszcze do tej pory. Gdy rozmowa zesz³a na ¶mieræ Lateife, jego matki z poprzedniego ¿ycia, Imad posmutnia³, a po jego twarzy potoczy³y siê ³zy.
reinkarnacja dowody na ni± mo¿na znale¶æ w ró¿nych badaniach naukowych

Ian Stevenson

¬ród³o: Paola Mascolo; Streszczenie wybranych fragmentów z ksi±¿ki „ Dwadzie¶cia przypadków wskazuj±cych na reinkarnacjê“ prof. Iana Stevensona. (Fall Imad aus dem Libanon).
 
Powrót do góry  

  Post  - Wys³any: ¦ro 11:57, 21 Maj 2014  
Ania




Do³±czy³: 05 Mar 2012
Posty: 775
Przeczyta³: 0 tematów

Pomóg³: 6 razy

P³eæ: Kobieta


Mirek, wszystko pieknie, jednak to sa dowody obszaru czasu i przestrzeni powiazanego z cialem i umyslem. Arek pisze o tym co jest poza tym,.


Post zosta³ pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona G³ówna -> Reinkarnacja -> Reinkarnacja - nowe spojrzenie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 6 z 6  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Id¼ do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - za³ó¿ w³asne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin