Forum www.polana.fora.pl Strona Główna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne Życie po życiu, Kontakt ze Zmarłymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, Świadome Śnienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Budowa energetyczna; równowaga / zakłócenie; doenergetyzowania pola energii; -> Magiczne kroki Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post  - Wysłany: Pią 19:10, 09 Mar 2012  
Grey Owl
Gość
O tak, juz zalosnie dlugo trwa to nasze zapetlenie w wirze...
Dziekuje Zbyszku Cool
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 10:25, 10 Mar 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDzień dobry (takie polskie ALOHA)

Kolejna porcja informacji które warto poznać.
Z książki NAUKI DON CARLOSA Przewodnik po świecie Carlosa Castanedy autor: Victor Sanchez

(str.13)
„Prace Castanedy wzbudziły wiele kontrowersji, szczególnie wśród antropologów. Być może zazdroszcząc mu określonego sukcesu, usposobili się do jego pism bardzo krytycznie, zarzucając mu brak oparcia w rzeczywistości, zarzut ten dotyczył szczególnie osoby don Juana. Nie miałem okazji poznać don Juana, ale znam don Carlosa, przeczytałem jego prace i zrobiłem z nich użytek. Pytanie o istnienie don Juana jest dla mnie bez znaczenia w porównaniu z ideami, jakie wyłożone są w tych książkach. Co do mnie, jest mi obojętne, czy pochodzą od don Juana, czy od samego Castanedy. Liczy się to, że są dostępne i – co najważniejsze – sprawdzają się. Zastosowanie tych nauk w praktyce wydobywa na jaw ukrytą w każdym z nas odmienna świadomość – świadomość innej jaźni – dającą nieograniczone możliwości percepcji i doświadczenia. Reszta jest bez znaczenia.
(...)
Być może najszybciej podziałał na mnie czar przedstawionych tam idei. Odwieczne dążenie do wolności, tajemnica spowijająca świat wojownika, wszystko to odbija utajone marzenia całej ludzkości. Ale mniejsza o ich urok i opiewanie wolności. Co się tyczy treści, wydaje się, że większość czytelników jego dzieł raczej nie potrafiła jej wykorzystać.

Wśród odbiorców znaleźć można takich, którzy traktują książki Castanedy jako zajmującą fikcję, dostarczającą im jedynie rozrywki. Zagorzały intelektualista postawi na nich krzyżyk jako na prostej beletrystyce i odmówi im wszelkiej literackiej wartości. Z powodów, które nietrudno odgadnąć, są i tacy nieprzejednani myśliciele, których drażnią książki Castanedy, a zwłaszcza obrazoburczy don Juan, wykpiwający intelektualne dociekania. Czy dlatego odrzucają oni dorobek Castanedy? Nie wiadomo. W każdym razie, prawdą jest, że intelektualiści Castanedy nie czytają albo się do tego nie przyznają.

Z drugiej strony mamy zapaleńców, którzy bez żadnych własnych doświadczeń w stosowaniu tych nauk, biorą wszystko za prawdę i starają się ją zrozumieć dosłownie. Tego rodzaju osoby na każdym kroku „widzą” sprzymierzeńców i miejsca naładowane mocą. Jest to, oczywiście, wytwór wyobraźni. Zasługują na to określenie nie z powodu swego uwielbienia książek Castanedy, lecz dlatego, że nie chcą albo nie są w stanie zadać sobie trudu i wprowadzić w czyn propozycji w nich przedstawionych – co wymaga żelaznej konsekwencji. Fantazjami wypełniają to, czego doświadczyć wprost nie pozwala im ich lenistwo.
(...)
Powierzchowne odczytanie tych książek w połączeniu z głęboko zakorzenionym roztargnieniem współczesnego człowieka sprawiają, że prawdziwy skarb, jaki kryją w sobie nauki don Juana, jest w zasadzie nieosiągalny.
(...)
Nie należy z góry potępiać dzieł Castanedy ani przyjmować ich na wiarę niczym ideologiczną doktrynę. Istnieje do nich właściwe podejście; przez wcielenie w życie technik i ćwiczeń w nich zawartych. Dokładnie w ten sposób pracowałem przez ostatnich jedenaście lat i dokonałem odkrycia całych obszarów naszego istnienia i odczuwania, które utraciliśmy w wyniku kulturowego uwarunkowania. Można je jednak odzyskać. Inna rzeczywistość istnieje, podobnie jak inny sposób życia i warto dołożyć starań, aby ich doświadczyć.”

Dodam iż w książce Magiczne kroki Carlosa Castanedy znajduje się samych fotografii 486 i oczywiście obszerne opisy poszczególnych magicznych kroków – tak więc jest raczej niemożliwe aby umieścić ten materiał tu na stronie.

Skoro jednak pojawiło się kolejne wydanie wspomnianych książek należy oczekiwać iż lada moment dodrukowana zostanie także książka Magiczne kroki.

W internecie można znaleźć oczywiście zarówno dokładny opis, jak i zdjęcia czy filmy na wspomniany temat – lecz jest tego tak dużo iż proponował bym w każdym przypadku; każdemu zainteresowanemu by zdobył dla siebie egzemplarz książki Magiczne Kroki.

Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 10:48, 10 Mar 2012  
Dorota Anna
Gość
Witaj Zbyszku, dzięki za cdn.,
przestudiuje dokładnie nocą,wtedy lepiej łapie:-)
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 20:48, 09 Sie 2012  
Altea
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

Płeć: Kobieta


wszystkim .....wojownikom polecam kanał anon 9786 na youtube
użytkownik ten zamieszcza.....sporo układów- przejść magicznych kroków.....do tego są omawiane szczegółowo...
jak np Antena http://www.youtube.com/watch?v=rboAMpnNHAU&feature=g-all
łatwiej, więc po obejrzeniu wdrożyć je w swoje życie


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 9:14, 10 Sie 2012  
Eve
Gość
Kiedyś ćwiczyłam te magiczne kroki i mogę powiedzieć jedno: niesamowicie ładują agresją. Jest wiele różnych naprawdę dobrych energetycznie ćwiczeń i stylów życia, więc po co się ładować w coś, co skończyło się sektą, zabiciem dziewczyny i innymi paskudnymi sprawami.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 11:56, 10 Sie 2012  
Gość

Myślę Eve, że ludzi bardziej pociąga zło niż dobro stąd ta fascynacja.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 14:29, 10 Sie 2012  
Altea
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

Płeć: Kobieta


Eve napisał:
Kiedyś ćwiczyłam te magiczne kroki i mogę powiedzieć jedno: niesamowicie ładują agresją. Jest wiele różnych naprawdę dobrych energetycznie ćwiczeń i stylów życia, więc po co się ładować w coś, co skończyło się sektą, zabiciem dziewczyny i innymi paskudnymi sprawami.

Eve ja też ćwiczyłam magiczne kroki i nie ładowały mnie agresją hahahah Very Happy może to zależy nie od kroków ale od ludzi co je ćwicząWink
.......
choć patrząc na twój post widzę,że nadal jeszcze nią kipisz może już czas byś przeszła do tych innych naprawdę dobrych ćwiczeń energetycznych jak piszesz Very Happy
i wiesz co nawet policja w USA nie wie co stało się z dziewczyną .....a istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności ....ty serwujesz oskarżenia...oczerniasz ludzi nie mając żadnych dowodów na to co mówisz...piszesz ......uważasz,że to w porządku.....takie szykanowanie...


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 14:16, 11 Sie 2012  
Eve
Gość
Wybacz, ale co ci każe sądzić, że kipię agresją i oskarżać mnie o szykanowanie i oskarżanie innych? Wszystkie kobiety z nim związane znikły i to naprawdę nie ma znaczenia, czy to on je zabił, czy wbił im do głowy, żeby się zabiły. Bardziej zastanawia mnie, dlaczego bronisz kogoś, o kim mało wiesz, a wokół którego było tyle niejasności. Jest wiele książek na ten temat, więc nie jest to coś, co sobie ot, tak wyssałam z palca.

Znalazłam takie coś w wersji polskiej: [link widoczny dla zalogowanych] i niech każdy osądzi sam według siebie. Jest tu dużo osób na forum, które mają możność zaglądnąć na tamtą stronę, niech same sprawdzą co wokół Castanedy się dzieje od strony energetycznej.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Nie 10:35, 19 Sie 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDzień Dobry (takie polskie aloha)

Ze zdumieniem przeczytałem ostatnie wpisy w tym wątku, ale chyba były potrzebne przynajmniej dla mnie aby ponownie pojawić się w internecie.

Cóż mam taką cechę, która być może wyróżnia mnie od innych; iż gdy jestem atakowany lub gdy tak dzieje się w stosunku do kogoś kogo poglądy podzielam - reaguję natychmiast i raczej jestem skuteczny.

Tak więc po tym króciutkim wstępie napiszę co mi chodzi po głowie:
Ktokolwiek kto powtarza brednie na temat twórczości Carlosa Castanedy i etc.
ZANIM COKOLWIEK POWIE LUB NAPISZE NA TEN TEMAT - powinien (jeśli oczywiście jego intencje są czyste i szczere???) przeczytać ponownie (jeśli czytał?) wszystkie książki zarówno autorstwa Carlosa jak i jego koleżanek i dopiero wtedy możemy zacząć poważnie na powyższy temat rozmawiać.
Proponowałbym także spróbować niedoinformowanym lub ściemniaczom praktycznie zastosować choćby cząstkę z tego co ujawniają w/w - a być może skłoni to ich do zmiany swojego nastawienia i opinii.

W chwili obecnej to tak jakby mrówka usiłowała powiedzieć tym którym brak jest wiedzy w poruszonym temacie ;
słuchajcie KTOŚ POWIEDZIAŁ COŚ I dlatego trzymajcie się od tego z daleka.

Pozdrawiam wszystkich którzy są odporni na jakiekolwiek manipulacje, jak również i pozostałych (no z wyjątkiem samych manipulatorów i usiłujących świadomie wprowadzać kłamliwe treści do internetu i gdzie indziej).
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 11:57, 25 Sie 2012  
Altea
Dołączył: 15 Lip 2012
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

Płeć: Kobieta


ZBW piękny post ja po prostu na głębszym poziomie czuję strach....który jest dominującym stanem jestestwa wszystkich oskarżycieli lepiej rzucić kamień niż spróbować cokolwiek zrozumieć....bo a nóż się jeszcze okaże,że mówił prawdę


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Sob 17:35, 25 Sie 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDzień dobry (takie polskie aloha

Twórczość Castanedy to klasyka a jak wiadomo: klasyków się nie czyta - klasyków się po prostu zna.

Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Budowa energetyczna; równowaga / zakłócenie; doenergetyzowania pola energii; -> Magiczne kroki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Idź do strony Poprzedni  1, 2
   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin