Forum www.polana.fora.pl Strona Główna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne Życie po życiu, Kontakt ze Zmarłymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, Świadome Śnienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Huna -> TELEPATIA
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post TELEPATIA - Wysłany: Czw 9:17, 13 Wrz 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDzień dobry (takie polskie aloha)

telepatia - niby każdy wie o co chodzi, lecz gdy zapytamy o praktyczne zastosowanie jak się okazuje iż jest problem

(cytaty pochodzą z książek T.LOBSANG RAMPA)
(str.116 Trzecie oko)
"My , Tybetańczycy, wierzymy że przed Upadkiem Człowieka każdy miał zdolność podróżowania w astralu, jasnowidzenia, telepatii czy lewitacji. Nasza wersja Upadku mówi, że człowiek nadużył zdolności okultystycznych, używając ich dla własnych korzyści zamiast dla rozwoju całej ludzkości. Dawniej ludzie potrafili porozumiewać się za pomocą telepatii. Lokalne szczepy miały swoje wersje porozumiewania się głosem, którego używały wyłącznie pomiędzy sobą. Mowa telepatyczna działała oczywiście poprzez myśl i była rozumiana przez wszystkich, bez względu na lokalny język. Gdy zdolność telepatii z powodu nadużyć utracono, nastąpiła - wież a Babel!"

(str.184 Trzecie oko)
"Telepatia jest inną umiejętnością, którą łatwo opanować. Jednak nie do użytku na scenie. Na szczęście telepatia zaczyna cieszyć się uznaniem."

(str.19 Jaskinia Starożytnych)
"Teraz jak dobrze wiesz, wchodzimy w astral, aby rozmawiać z duchami.
-Oczywiście, mówisz o telepatii - zauważyłem. - Ja nie znam, żadnego wyjaśnienia telepatii. Robię to, ale w jaki sposób?
-Zadajesz najtrudniejsze pytania, Lobsang! - roześmiał się mój Przewodnik. - Najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do wyjaśnienia. Powiedz mi, jak mógłbyś wyjaśnić proces oddychania? Robisz to, każdy to robi, lecz jak wyjaśnić ten proces?
Skinąłem ponuro. wiem, zawsze zdawałem pytania, ale był to jedyny sposób, żeby czegoś się dowiedzieć. Większość innych czeli nie interesowała się niczym; póki mieli pożywienie i nie mieli zbyt dużo pracy, byli zadowoleni. ja chciałem więcej, chciałem wiedzieć.
-Mózg - powiedział lama - jest jak radioodbiornik, jak urządzenie, którego Marconi używał do przesyłania wiadomości przez ocean. Zbiór cząstek i ładunków elektrycznych, które tworzą istotę ludzką, posiada elektryczny, albo radiowy, mechanizm w mózgu, który mówi, co należy zrobić. kiedy człowiek myśli, lub porusza ręką albo nogą, prądy elektryczne pędzą przez odpowiednie nerwy pobudzając mięśnie do odpowiedniego działania. W ten sam sposób, gdy ktoś myśli, fale radiowe lub elektryczne - faktycznie pochodzą one z wyższej części widma radiowego - są wypromieniowywane przez mózg. pewne instrumenty potrafią wykryć to promieniowanie i mogą nawet sporządzić jego wykres w sposób określany przez zachodnich doktorów jako linie "alfa, beta, delta i gamma". Skinąłem powoli, słyszałem już o tym od lamów lekarzy.
-Teraz - mówił mój Przewodnik - również wrażliwe osoby mogą wykryć to promieniowanie i mogą je rozumieć. ja czytam twoje myśli, a gdy ty spróbujesz, będziesz mógł czytać moje. Im bardziej dwie osoby sympatyzują ze sobą, są we wzajemnej harmonii, tym łatwiej jest im czytać to promieniowanie mózgu, jakim są myśli. Tak dochodzimy do telepatii. Bliźnięta mogą często kontaktować się telepatycznie. Identyczne bliźnięta, u których mózg jednego jest duplikatem mózgu drugiego, są tak silnie związane telepatycznie, że często trudno określić, od którego z nich pochodzi myśl.
(...)
W dawnych czasach, Lobsang, ludność mogła telepatycznie porozumiewać się ze światem zwierząt. W przyszłości, kiedy ludzkość spostrzeże szaleństwa wojen, zdolność ta zostanie odzyskana. raz jeszcze człowoiek i zwierzę będą szły razem w pokoju nie czyniąc sobie krzywdy."

(str.109 Jaskinia Starożytnych)
"Chcę ci też powiedzieć, ze twoje zdolności telepatyczne zostaną zwiększone, ponieważ kiedy będziesz podróżować daleko stąd, do innych krajów, będziesz musiał utrzymywać z nami kontakt przez cały czas, a najszybszym i najdokładniejszym sposobem jest telepatia.
(...)
-Ale Dostojny Lamo! - powiedziałem. - Jak działa telepatia? Wydaje się, że nic się między nami nadzieje, a jednak ty wiesz prawie wszystko, co ja myślę, zwłaszcza wtedy, kiedy tego nie chcę!
Mój Przewodnik popatrzył na mnie, roześmiał się i powiedział:
-Telepatia to naprawdę całkiem prosta sprawa. Ktoś jedynie musi kontrolować fale mózgowe. Popatrz na to w ten sposób: myślisz, twój mózg wytwarza prądy elektryczne, które zmieniają się zgodnie ze zmianami twojej myśli. Normalnie twoje myśli powodują taką aktywację mięśni, że kończyna może zostać odniesiona lub opuszczona. Możesz myśleć o pewnym oddalonym przedmiocie, bez względu na odległość twoja energia mentalna będzie transmitowana - to znaczy, że energia z twojego mózgu będzie emitowana na oślep we wszystkich kierunkach. Gdyby była jakaś metoda, za pomocą której mógłbyś skupić swoją myśl, wtedy mogłaby być dużo bardziej intensywna w miejscu w którym zostałaby skupiona.
(...)
-Tak! - powiedział. - Masz rację. Przez różne sztuczki możliwe jest skoncentrowanie myśli i wysłanie jej w pewnym, z góry określonym, kierunku. Rzeczywiście każda osoba ma coś , co możemy określić jako indywidualną długość fali. To znaczy, że emitowanej z mózgu każdej osoby energii na podstawowej fali odpowiada ściśle określony szereg oscylacji. Jeśli moglibyśmy określić szybkość oscylacji podstawowej fali mózgowej innej osoby i dostroić się do tej podstawowej oscylacji, nie mielibyśmy żadnych trudności w przenoszeniu naszej informacji za pomocą tak zwanej telepatii, niezależnie od odległości.
Popatrzył na mnie stanowczo i dodał:
-Musisz sobie jasno uświadomić, Lobsang, że odległość nie znaczy nic, jeżeli chodzi o telepatię, telepatia może przekraczać oceany, a nawet światy!"

cdn

Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 20:08, 14 Wrz 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDobry wieczór

Dziękuję za przeniesienie dyskusji, która tylko tu przeszkadzała w inne miejsce na stronie.

Zachęcam każdego kto ma coś wartościowego na temat TELEPATIA do podzielenia się w tym wątku z innymi swoja wiedzą.

Natomiast wszystkich których jedyną intencją jest wywołanie awantury informuję iż jest to poza moimi zainteresowaniami.

Kontynuuje prezentowanie ciekawszych cytatów o telepatii:

(cytaty pochodzą z książek T.LOBSANG RAMPA)
(str.85 Ty - na zawsze)
"Ludzie są tak zajęci swoimi mało ważnymi, małymi myślami, że nie mają czasu na wielkie rzeczy wyższego Życia. Ludzie są tak zajęci zastanawianiem się, kiedy będzie miała miejsce następna sprzedaż lub jak wiele kuponów handlowych będzie rozdanych za darmo w tym tygodniu i co jest w telewizji, że nie mają czasu na zajmowanie się sprawami, które są naprawdę istotne. Wszystkie te doczesne rzeczy zupełnie nic nie znaczą. Czy za pięćdziesiąt lat będzie miało znaczenie, że ten czy tamten sklep wyprzedawał dzisiaj odzież? Ale za pięćdziesiąt lat twój obecny postęp będzie miał znaczenie, dlatego też pamiętaj, że żadna kobieta, czy mężczyzna nie zdołali zabrać ze sobą ani grosza poza ten świat, ale każdy zabiera do następnego życia wiedzę, którą zdobył w tym życiu.
Po to ludzie są tutaj, a to czy zabierzesz ze sobą na drugą stronę wartościową wiedzę, czy też bezużyteczny chaos niepowiązanych ze sobą myśli, jest sprawą, której powinieneś poświęcić swoją pełną uwagę
. Tak więc ten kurs przyda ci się, może wpłynąć na twoją przyszłość!
Myśl - rozum - jest tym, co utrzymuje ludzi na ich obecnym miernym poziomie. Ludzie mówią o swoim rozumie, że jest tym, co odróżnia ich od zwierząt. I rzeczywiście - odróżnia ich! Jakie inne istoty publicznie patroszą więźniów wojennych, pozbawiają ich użytecznych organów? Czy przychodzą ci do głowy jakieś inne istoty prócz ludzi, które kaleczą mężczyzn i kobiety w tak widowiskowy sposób? Ludzie pomimo swojej wyższości, którą się tak chełpią, stoją w wielu przypadkach niżej niż najniższe dzikie zwierzęta. dzieje się tak dlatego, że ludzie kierują się w życiu błędnymi wartościami, pożądają jedynie pieniędzy i materialnych, doczesnych rzeczy, podczas gdy to co się liczy poza tym życiem, to sprawy niematerialne, które próbuję przekazać!
(...)
Dla tych, którzy pragną rozwoju duchowego, bardzo, bardzo szkodliwym jest zajmowanie się zwykłymi, bezużytecznymi, próżnymi aspektami życia towarzyskiego. Koktaile - trudno byłoby wymyślić gorszy sposób spędzenia czasu dla tych, którzy próbują się rozwijać. Drinki, alkohol uszkadzają zdolność psychicznej oceny, mogą nawet doprowadzić do tego, że człowiek zejdzie do niższych planów astralnych. Będzie tam poniewierany przez zamieszkujące te miejsca istoty, które rozkoszują się chwytaniem ludzi w chwili kiedy nie mogą nawet jasno myśleć. Istoty te traktują to jak zabawę. Przyjęcia i zwykłe spotkania towarzyskie wraz z cała bezsensowną gadaniną pustych umysłów, próbujących ukryć fakt, że są puste, to bolesny widok dla tych, którzy próbują robić postępy. Możesz pójść do przodu tylko wówczas, gdy będziesz trzymał się z daleka od płytkich ludzi, którzy bezmyślnie paplają o czyichś kłopotach i o tym ile drinków wypili na przyjęciu."

(str.86 Ty - na zawsze)
"Wierzymy w pokrewieństwo dusz. Wierzymy, że dwie osoby mogą pozostać w ciszy, nie wymawiając ani słowa, a jednak porozumiewać się telepatycznie. Myśl jednej osoby wywołuje odpowiedź u drugiej. Zauważono, że czasami dwoje starych ludzi, którzy żyli ze sobą przez bardzo długi czas jako mąż i żona, potrafi odgadywać wzajemnie swoje myśli. Ci starzy ludzie, prawdziwie kochający, nie zajmują się bezsensownym bełkotem czy niepotrzebnymi rozmowami. Siadają razem i odbierają bezgłośne wiadomości przepływające od jednego mózgu do drugiego. Zbyt późno poznali korzyści płynące z cichego połączenia, poznali to "za późno", gdyż starzy ludzie są u kresu swej podróży przez życie. Ty możesz tego dokonać jeszcze będąc młodym.
Możliwe jest, by mała grupa ludzi myślących konstruktywnie zmieniła cały bieg światowych wydarzeń. Niestety bardzo trudno zebrać grupę ludzi,
którzy byliby na tyle altruistyczni i nieskupieni na sobie, ze potrafiliby wyłączyć swoje egoistyczne myśli i koncentrować się wyłącznie na dobru świata. Twierdzę, że jeśli zbierzesz się wraz ze swoimi przyjaciółmi i utworzycie krąg siedząc wygodnie, twarzami do siebie, możecie uczynić wiele dobrego dla siebie i innych.
każdy powinien siedzieć ze złączonymi palcami stóp i złożonymi dłońmi. Uczestnicy nie powinni dotykać się wzajemnie, każdy ma tworzyć oddzielną, fizyczną jednostkę. przypomnij sobie starych Żydów, tych bardzo starych Żydów. wiedzieli bardzo dobrze, że gdy się targują, powinni stać ze złączonymi stopami i złożonymi dłońmi, ponieważ wtedy siła życiowa ciała jest zachowywana. Stary Żyd próbujący dobić dobrego targu zawsze postawił na swoim, jeśli stał w ten szczególny sposób, a jego oponent nie. Nie stał tak dla okazania służalczości, jak wielu sądzi, ale dlatego że wiedział jak zachowywać i używać swe siły. Gdy osiągał cel, mógł rozłożyć szeroko ręce i stanąć na rozstawionych nogach. Nie potrzebował już dłużej zachowywać sił do "ataku", bo był zwycięzcą. Osiągnąwszy cel mógł stanąć odprężony.

Jeśli każdy w twojej grupie będzie trzymał nogi i dłonie razem, zachowacie energię ciała. Podobnie "kotwicę magnesu" umieszcza się w poprzek biegunów magnetycznych w celu zachowania siły magnetycznej, bez której magnes byłby jedynie kawałkiem metalu.
Wasza grupa powinna siedzieć w kręgu, wszyscy powinni wpatrywać się mniej więcej w przestrzeń w środek kręgu, najlepiej w punkt na podłodze, ponieważ wtedy głowy będą lekko pochylone, a to jest bardziej naturalne i sprzyja odpoczynkowi. Nie rozmawiajcie, po prostu siedźcie - KONIECZNIE nie rozmawiajcie. Zdecydowaliście już o czym będziecie myśleć, więc dalsze rozmowy są zbędne. siedźcie w ten sposób przez parę minut. Stopniowo każdy z was odczuje wkradający się wielki spokój, odczuje jakbyście byli zalewani wewnętrznym światłem. Dostąpicie prawdziwego duchowego oświecenia i odczujecie, że jesteście "jednym z Wszechświatem".
Obrzędy kościelne to właśnie mają w zamyśle. (...)

Ty i twoi przyjaciele możecie, jeśli zechcecie, uzyskać dużo lepsze rezultaty, siedząc w ciszy w waszej małej grupie.
Siedźcie w ciszy próbując się odprężyć, myśląc o czystych rzeczach lub o czymś wyznaczonym. Nie zaprzątajcie sobie głowy zeszłotygodniowym, niezapłaconym rachunkiem w sklepie spożywczym lub tym jaka będzie moda przyszłego lata. Zamiast tego pomyślcie o podniesieniu swoich wibracji, byście mogli dostrzec dobro i wielkość życia, które nadejdzie.
Wszyscy mówimy zbyt wiele, pozwalamy umysłowi terkotać jak bezmyślna maszyna. Jeśli się odprężymy, jeśli będziemy przebywać więcej sami i mniej rozmawiać w towarzystwie innych, zaczną do nas napływać myśli o czystości większej niż możemy teraz to sobie wyobrazić, wznosząc nas duchowo. niektórzy starzy ludzie, mieszkający na wsi i spędzający dzień samotnie, mają dużo większą czystość myśli niż ktoś, kto żyje w mieście. Pasterze będący ludźmi bez wykształcenia, mieli taki stopień duchowej czystości, jakiego wielu wysokich kapłanów mogłoby im pozazdrościć. Było tak dlatego, że mieli czas na samotność, czas, by rozważać, a gdy byli zmęczeni rozważaniem, ich umysły wyłączały się i napływały wyższe myśli "spoza" świata.
Dlaczego nie poświęcić pół godziny dziennie? Ćwicz siedząc lub leżąc i pamiętaj, że musisz czuć się zupełnie swobodnie. Pozwól, by umysł się uspokoił. pamiętaj powiedzenie: Bądź w ciszy i wiedz, że Ja jestem Bogiem. Kolejne: Bądź w ciszy i poznaj Ja wewnątrz siebie. Ćwicz w ten sposób. Pozostań wolny od myśli, pozostań wolny od zmartwień i wątpliwości, a odkryjesz, że w ciągu miesiąca staniesz się bardziej zrównoważony, podniesiony na duchu. Będziesz całkiem inną osobą.
Nie możemy zakończyć tej lekcji nie wspominając raz jeszcze o przyjęciach i próżnych rozmowach. w pewnych szkołach dobrych manier uczy się, że należy "ucinać pogawędki", jeśli chce się być dobrym gospodarzem czy gospodynią. Ideą tego jest, by goście nigdy nie pozostawali choćby przez chwilę w ciszy, żeby ich własne, mroczne myśli nie sprawiły, że się zachmurzą. My mówimy co innego. Dostarczając ciszy, dostarczamy najcenniejszej rzeczy na tej Ziemi, ponieważ we współczesnym świecie nie ma ciszy, za to jest ciągły hałas ulicy, ciągły huk samolotów, a ponad wszystko szaleńcze dudnienie radia i telewizji. Może to doprowadzić do ponownego upadku człowieka. za to ty, dostarczając oazy ciszy i spokoju, możesz wiele zrobić dla siebie i dla swoich bliskich.
Czy spróbujesz pewnego dnia wyciszyć się? Zauważ jak niewiele musisz mówić. Mów tylko to co niezbędne i unikaj wszystkiego co bez znaczenia, unikaj wszystkiego co wydaje się być jedynie bezsensownym plotkowanie i czczą gadaniną. jeśli zrobisz to świadomie i z rozmysłem, pod koniec dnia będziesz zdumiony jak wiele zazwyczaj mówisz bez potrzeby.
Powiedzieliśmy wiele o gadaninie i hałasie. Ćwicząc zachowywanie ciszy, odkryjesz, że to wszystko prawda. Wiele zakonów religijnych posiada nakaz ciszy, wielu z mnichów i mniszek przestrzega ciszy, a ich władze nie zarządzają tego jako kary, robią to, ponieważ wiedzą, że tylko w ciszy można usłyszeć TEN GŁOS.

Okazuje się iż na temat telepatii wartościowego materiału w dostępnych publikacjach jest jak na lekarstwo.
Zachęcam każdego do samodzielnych ćwiczeń i i sprawdzenia w jakim czasie pojawią się oczekiwane rezultaty.

cdn
Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 21:21, 17 Wrz 2012  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDobry wieczór

wydawało mi się iż na dzisiaj koniec z komputerem
ale okazało się iż musiałem zerknąć do swojej poczty więc ponownie go odpaliłem (było tam coś co przeoczyłem a powinienem przeczytać)

W dniu dzisiejszym przekartkowałem pierwsze 94 strony książki Ingo Swann PENETRACJA (polecam bo jest to naprawdę fantastyczna pozycja na wspomniany temat, a jej cena w USA jej cena ok 1000USD jak sobie przypominam

przytoczę wiec kilka ciekawszych cytatów:
(str.12)
"Każdy kto zajmuje się zjawiskami Psi trochę bardziej niż powierzchownie, musi oczywiście napotkać śmierdzące bagno oporu społecznego, w którym autentyczność tych zjawisk jest metodycznie podkopywana, przez co tkwią one zawieszone w nicości.
Ten społeczny opór, kojarzący się ze smrodem, ma niestety, wiele sukcesów w niszczeniu dróg prowadzących do wyjaśnienia zjawisk Psi. Wiąże się to ściśle z wysokimi kręgami władzy, które nie wykazują najmniejszego zainteresowania tym, czego doświadczają zwykli śmiertelnicy.
(...)
Decydenci toczą wojnę z potencjałem PSI, ponieważ maja ukryte motywacje - za nic nie chcieliby zostać ujawnieni przez coś, co nazywamy przenikaniem Psi.
Jeśli na tym sprawa polega, nic dziwnego, że wszelkimi dostępnymi środkami dąży się do pomniejszenia znaczenia zjawisk Psi. Czyni się to ze strachu.
Ludzie boją się Psi, ponieważ Psi przenika ich tajemnice.


(str.13)
Główna hipoteza tej książki zakłada, że jeśli rozwinięte, kosmiczne zdolności Psi są zagrożeniem dla ziemskiej inteligencji, to rozwinięte ziemskie zdolności Psi są również zagrożeniem dla inteligencji kosmicznych.
W końcu, w takiej na przykład telepatii, definiowanej jako czytanie w myślach, różnica między skanowaniem umysłów ziemskich a kosmicznych jest bardzo niewielka.

(str.15)
Między rokiem 1976 a 1990 stopniowo dochodziłem do wniosku, że Ziemianie i kosmici nie wydają się mieć zbyt wiele wspólnego - może właśnie za wyjątkiem telepatii.
Biorąc pod uwagę wszystkie opisane kontakty i wzięcia doszedłem do wniosku, że zdolności telepatyczne są doskonale rozwinięte u kosmitów, ale całkowicie nierozwinięte u mieszkańców Ziemi.
Dlatego narrację wydarzeń poprowadziłem tak, by miedzy wierszami zawrzeć kilka fundamentalnych spostrzeżeń na temat telepatii. mam nadzieje, że odpowiedzą one na pytanie, DLACZEGO rozwój telepatii na Ziemi wciąż jest tłumiony."

cdn

pozdrawiam
zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 22:23, 17 Wrz 2012  
Grey Owl
Gość
Tę książkę Ingo Swanna polecałam jako pierwszą, wartą przeczytania lekturę w poście z 6 stycznia 2010, na dopiero co założonej Polanie, w temacie "Książki przy kominku..." Smile
Byłam wtedy jeszcze baaardzo słaba technicznie, nie umiałam dodawać materiału zdjęciowego.

Dzięki temu przypomnieniu, jutro postaram się uzupełnić tę skrótową notatkę o wiele ciekawego materiału.
Podaję link do tego miejsca :

http://www.polana.fora.pl/ludzie-mowia-ze-zycie-to-jest-to-ale-ja-wole-sobie-poczytac-cycero,78/ksiazki-przy-kominku-i-szklaneczce,125.html
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 19:56, 03 Sty 2013  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz3 stycznia 2013r

Dobry wieczór

Warto wiedzieć iż pojawiło si na polskim rynku wydawniczy długo oczekiwane wznowienie rewelacyjnej książki Ingo Swann pt. :
„PENETRACJA
Pytania o telepatię
pozaziemską i ludzką

PRZENIKANIE
(definicje)

1. Wejść lub przejść.
2. Wejść przezwyciężając opór.
3. Przebić się.
4. Dojrzeć lub przejrzeć.
5. Odkryć ukryte znaczenie lub treść czegoś.
6. Przebić się przez coś wzrokiem lub umysłem.
7. Posiadać moc wchodzenia, przebijania się lub przenikania.
8. Sztuka takiego wchodzenia, aby osiągnąć zamierzony efekt.

W/w cytaty pochodzą ze wspomnianej książki poniższe także
(str.119)
Zarządzanie informacją ma ścisły związek z ustanawianiem czegoś, co tworzy strukturę społeczeństw i grup społecznych.
Wystarczy powiedzieć, że kreowanie rzeczywistości i zarządzanie informacją wiąże się ze sobą – a to dlatego, że nie można skonstruować żadnej rzeczywistości, jeśli istotna dla niej informacja nie jest osiągalna w ten czy w inny sposób.
(…)
Można uznać, przynajmniej hipotetycznie, że przeciętny człowiek nie potrafi dobrze funkcjonować w kilku rzeczywistościach, z których wszystkie wydają się tak samo prawdopodobne.
Innymi słowy,zawsze istnieje pewien rodzaj niepewności, a grupy ludzi osiągające taki stan znane są z tego, że ich działanie w wielu sytuacjach cechuje duża szkodliwość.
(str.122)
Trzeba powiedzieć (komputerowcy to zrozumieją), że informacja, która nie pasuje, jest automatycznie odrzucana, podczas gdy informacja, która współgra z całością, zyskuje akceptację.
Rozważywszy wszelkie zawiłości ludzkiego aparatu mentalnego moglibyśmy uznać to porównanie za zbyt uproszczone. Ale to jest oczywiście dodatkowy plus dla „podkręcaczy”, lub przynajmniej dla osób biegłych w manipulowaniu informacją.
Tak naprawdę wszystko co konieczne do utrzymania kontroli nad mentalnymi programami sprowadza się do:
1. Wprowadzenia i utrzymania pewnych informacji - danych uznawanych za istotne dla naszych celów. A także:
2. Wymazania i pozbycia się informacji – danych uważanych za zagrożenie dla naszych celów.
Już dawno, jak się wydaje, większość ludzi stworzyła sobie coś, co można by nazwać „strefą informacyjnego komfortu”. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że większości ludzi PODOBA Się ta strefa – i nie chcą, by zakłócały ją jakieś niewygodne dla niej informacje.”

Jeśli zainteresowałem kogokolwiek – to zapewniam iż we wspomnianej wcześniej książce znajduje się sporo wiedzy której nigdzie indziej nie znajdziecie.

pozdrawiam
zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 0:20, 04 Sty 2013  
Grey Owl
Gość
Grey Owl napisał:
Tę książkę Ingo Swanna polecałam jako pierwszą, wartą przeczytania lekturę w poście z 6 stycznia 2010, na dopiero co założonej Polanie, w temacie "Książki przy kominku..." Smile
Byłam wtedy jeszcze baaardzo słaba technicznie, nie umiałam dodawać materiału zdjęciowego.

Dzięki temu przypomnieniu, jutro postaram się uzupełnić tę skrótową notatkę o wiele ciekawego materiału.
Podaję link do tego miejsca :

http://www.polana.fora.pl/ludzie-mowia-ze-zycie-to-jest-to-ale-ja-wole-sobie-poczytac-cycero,78/ksiazki-przy-kominku-i-szklaneczce,125.html


Qrcze, obiecałam i zapomniałam. Przepraszam Oops

Tu link do tego materiału z podaniem najważniejszych autorów i ich książek ze streszczeniami :

[link widoczny dla zalogowanych]
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Śro 12:14, 16 Sty 2013  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz16 stycznia 2013r

Dzień dobry (takie polskie aloha)

Przeglądając swoją biblioteczkę natrafiłem na bardzo interesującą książkę, która po kolejnym czytaniu odkrywa kolejne tajemnice.
To:
ENERGIA PIRAMID

Staroegipskie źródło młodości
Eksperymenty i ćwiczenia
autor: Manfred Dimde
wydawnictwo ASTRUM

Jest moim skromnym zdaniem bardzo ciekawa pozycja (może być ona raczej trudno dostępna – ja zakupiłem ją kiedyś za przysłowiowe grosze w Taniej Książce – kilka dni wstecz chyba widziałem kilka egzemplarzy w księgarni-galerii Nieznany świat w Warszawie).
Wspomniany autora w języku niemieckim wydał wiele publikacji, na które proponuję zwrócić uwagę każdego kto poradzi sobie z niemieckim wydaniem.

cytuję:
(str.77)
Kształcenie kapłanów
(…)
Tablica, której miał przyglądać się nowicjusz, była biała. Nic nie było na niej widać – była jak pusta strona książki.
Mogły minąć dni, miesiące, a nawet lata, nim początkujący kapłan zrozumiał sens tej tablicy – pierwszej w całym rzędzie tablic, których skamieniałą mądrość miał sobie przyswoić. W ten sposób jego talent sam określał tempo kształcenia, ponieważ nie mógł tu oszukiwać.(...)

O co więc chodziło w pierwszej fazie wykształcenia?
(…)
W monologu otwierającym pierwszą część dramatu Goethe wkłada w usta Fausta następujące słowa: „Jak przemawia duch do ducha?” Dla Goethego, który musiał wiedzieć o tym procesie kształcenia, pytanie to pozostaje pozornie bez odpowiedzi. Natomiast nasz nowicjusz w starożytnym Egipcie musiał znaleźć samodzielnie tę właśnie odpowiedź: stanowiła ona podstawę jego wyświęcenia.
(…)
Z czysto semantycznego punktu widzenia można by odrzec: „Duch do ducha może przemawia tylko duchowo”. Ta pierwsza odpowiedź jest wprawdzie prawidłowa, ale prowadzi ona nowicjusza do kolejnego pytania: „W jaki sposób rozmawiam w duchu z innym człowiekiem, istotą albo bogiem?” Decydująca odpowiedź brzmi: „Duch przemawia do ducha w myślach.” Przyszły kapłan musiał teraz opanować to przemawianie w myślach.
Gdy nowicjusz nauczył się już za sprawą telepatii rozmawiać w myślach z innym duchem, mógł zadawać mądrzejszemu od siebie pytania, np.: „Co znaczy ta tablica?”
(…)
Podsumujmy więc: nauka przyszłego kapłana w starożytnym Egipcie następowała między duchem a duchem, czyli telepatycznie. Była to pierwsza część jego kształcenia i odpowiedź na pierwszą tablicę.

„Naucz się przemawiać duchem do ducha.
Naucz się prawidłowo pytać ducha w duchu.
Naucz się prawidłowo słuchać odpowiedzi.
Naucz się prawidłowo rozumieć odpowiedź”.

Zanim jednak nowicjusz zaszedł tak daleko, mogły upłynąć lata. Nasz młody Egipcjanin siedział przed swoją kolumną w świątyni z tablicą, na której nie było nic widać i cierpliwie zgłębiał pierwszy etap swojego kształcenia, aż nabrał umiejętności formułowania pytań. Decydujące drugie pytanie brzmiało:

„Co oznacza ta tablica, na której nic nie widać?”

Odpowiedź przychodziła tą samą drogą, którą pytał: „Tablica pokazuje >>wszystko<<”.

(str.95)
Ponieważ wcześniej dowiedzieliśmy się, że prawdziwa nauka była przyjmowana wyłącznie drogą telepatii (pytania stawiano telepatycznie i tak samo na nie odpowiadano) wniosek jest jasny: Pitagoras największą wagę przywiązywał do talenty przyszłego brata, a mniejszy nacisk kładł na jego dotychczas przyswojoną wiedzę.
Pod pojęciem zachowanie nie kryło się wyuczone, obłudne zachowanie się wobec drugiego człowieka, tylko zdolność panowania nad sobą we wszystkich sytuacjach zewnętrznych. Nazwijmy to przemilczaniem uczuć, wewnętrznych emocji, zdań o otoczeniu, itd.”

w w/w pozycji uważny czytelnik znajdzie sporo wiedzy nigdzie indziej nie publikowanej

pozdrawiam
zbyszek

uzupełnię informacją: iż za jedyne 7zł jest ta książka teraz do dostania w księgarni internetowej


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez ZBW dnia Śro 12:24, 16 Sty 2013, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Huna -> TELEPATIA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin