Forum www.polana.fora.pl Strona Główna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne Życie po życiu, Kontakt ze Zmarłymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, Świadome Śnienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> "Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać" Cycero -> Ewa May- Pole Życia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Ewa May- Pole Życia - Wysłany: Wto 20:00, 21 Cze 2011  
Freya
Mol KsiążkowyDołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


Troche przydługa epopeja, ale warto przeczytac z zastanowieniem.
To ma sens, a ja ciągle szukam tego sensu...


Pole Życia-nowe spojrzenie na prawo przyczyny i skutku.

TO na co patrzysz nie ma znaczenia dopóki TY mu go nie nadasz;TO może być wszystkim,gdy już wiesz czego chcesz i sprawiasz,by COŚ powstało ,a powstaje z NICZEGO.
Zasadniczym elementem kwantowej teorii pola jest uznanie ,że wszelkie przedmioty fizyczne ,zjawiska i formy materialne są chwilowymi ,zagęszczonymi przejawami znajdujacej się u ich podstaw całości- Wszechprzestrzeni,Pustki Doskonałej,Próżni zawierajacej nieskończony potencjał stwórczy.PUSTKA ta nie jest Nicością, lecz Esencją wszystkich form i źródłem wszelkiego zycia będąc potencjalnie Wszystkim.
Jest to idea ostatecznej rzeczywistosci nazywana Brahmanem w hinduizmie, TAO w taoizmie, Śunjata w buddyzmie,albo Chi w starożytnych Chinach.Innymi słowy to: Absolut,Boska Pierwotna Energia Stwórcza.
Z tej mistycznej Próżni wylania sie pole kwantowe-przestrzen subtelna i niedostrzegalna,bedaca jednoczesnie formą materii,która gdzieniegdzie tężeje przeobrażajac sie w stałe przedmioty materialne.
Nauka uwaza pole kwantowe za podstawową fizyczna całość,gdzie cząsteczki są tylko miejscowymi zagęszczeniami pola,koncentracjami energii.Pojawiają sie i znikają,tracąc w ten sposób swój indywidualny charakter i przechodzą od postaci cząstek do postaci pola ,by znowu wyłonić sie z postaci pola do postaci cząstek. I tak w nieskończoność.
Powstaje pytanie;skąd bierze swój poczatek zagęszczanie energii w materię? Co jest tego przyczyna?(...)
Przyczyną zagęszczania energii jest Impuls Mysli.Akt Woli, Boski Pomysł,by Coś powstało.
Tak docieramy do Pola Życia.
Można je porównać do trójwymiarowego,holograficzno-kulistego kina, w którym znajduje sie również element CZASU-czwarty wymiar;narzędzie,którym uczymy się posługiwac,by dokonywać zmian.Jestesmy jednoczesnie twórcami scenariusza,reżyserami filmu,głównymi aktorami i widzami.
Sceny tego filmu rozgrywają sie wszędzie dookoła nas jednocześnie,choć fizycznymi oczami tego nie widzimy.Wystarczy np. zajrzec do scen z przeszłości,a związane z nimi uczucia i obrazy ożywają na nowo.Ponieważ Pole Życia jest nierozłącznie zwiazane z Polem naszych mysli ,możemy w wyobraźni zmieniać scenariusze,nadawać aktorom inne role,ukladac inaczej zdarzenia,wpływać na nie i je zmieniac.Służą temu różne techniki: NLP,Huna, metoda Silvy,psychoterapia,regresing ...
Możemy też postanowić niczego nie zmieniać i grać ciagle te samą role w tym samym filmie,napisana kiedys przez nas pod wpływem zakodowanych w dzieciństwie, w szkole i przez otoczenie wyobrazeń o nas samych i o świecie. To nasz wolny wybór.
Karma nie jest ostateczna.Nie jestesmy z nią związani.Możemy ją zmieniać ,gdy nauczymy sie wpływać na nasze Pole Życia.Mówiąc inaczej uswiadomimy sobie ,ze wszystko jest całościa i nie jest oddzielone od drugiego, i że prawdziwą rzeczywistoscią jest całkowite pole tworzenia-pole duchowego światła ( Brahman, Tao, Chi, Bóg).
Gdy przebudzimy się do Świadomności Bycia Polączonym z Boskim Polem Tworzenia, tam gdzie fizyka kwantowa ociera sie o mistycyzm i duchowe istnienie-czyli bycia indywidualnym czlowiekiem(czastką tego Pola) i njednoczesnie bycia samym Polem, wówczas wyzwolimy sie spod negatywnych wpływów, z leku przed przemijaniem i z przymusu odgrywania ciagle tej samej ,często niewygodnej roli.
Zaczniemy uczestniczyc świadomie w sposób harmonijny i uporządkowany w tworzeniu swojej holograficznej mapy-Pola Życia.
Tak właśnie doskonałe harmonijne i uporzadkowane jest Duchowe Światło.
Aby uzyskać tą harmonie,można korzystac z wszelkich dostepnych sposobów:medytować, ćwiczyc joge, afirmować...W każdym razie należy spowodowac,by Pole Życia wypełniło sie energią Duchowego Światła, którego naturą jest doskonała harmonia, ład, porzadek i jest ono absolutnie pozytywne.Medytowanie ze Światłem i wyobrazanie sobie jak Duchowe Światło wypełnia Twoje Pole Życia,uzdrawia je w najlepszy dla Ciebie sposób jednoczesnie we wszystkich jego wymiarach,poziomach i czasoprzestrzeniach,ponieważ dzieje sie to w kuli,czyli jednoczesnie w całym naszym zyciu.
Nasze mysli, my sami i to, co nas otacza,jest jednym.
W hinduizmie istnieje pojęcie Brahmana, czyli manifestacji ostatecznej( prawdziwej) rzeczywistosci,Esencji wszechrzeczy.Boski Czarodziej, czyli Brahman jest silą stwórcza,która na scenie naszego życia proponuje i stwarza różne GRY.Ta siła stwórcza i jej przejawy to słynna MAJA,czyli Boska Gra.-złudzenie,wynikające z naszego postrzegania i osądu,że to co widzimy( struktury, kształty,rzeczy,zdarzenia) są rzeczywistościa,a nie jedynie tworami naszych umysłów.Maja to złudne uznanie ich za rzeczywistosc,pomylenie mapy z prawdziwym terenem.Ale w jakimś celu zostało to pomyslane tak,by człowiek zył w złudzeniu przemijania czasu oraz złudzeniu,iz to ,co widzi jako swoje wyobrazenie rzeczywistości- jest rzeczywistoscia.
Potrzeba było całych wiekow nauki i mozolnego wydobywania sie z mrokow nieświadomosci,by przebudzić sie i stwierdzić,że swiat wokol nas to matrix .Ci którzy to odkryli,juz dzisiaj tworzą swoja fizyczna rzeczywistosć,według własnych idei,wyzwalaja sie spod wpływu tzw. losu i staja sie swiadomymi kreatorami własnego zycia-Pola Życia.
Czas jest ważnym elementem takiej kreacji,ponieważ w Iluzji-Grze zwanej życiem,zdarzenia dzieja sie w określonej kolejności,wynikaja jedne z drugich,zgodnie z Prawem Przyczyny i Skutku,oraz stanowia pewne continuum czasowe.Tam gdzie nie mammy pomysłu,co dalej robić,powstaje lęk ,ponieważ zostaje przerwane continuum czasowe. Czas powstaje tam,gdzie zagęszczona energia tworzy materię i zakrzywia przestrzeń.(...)
Czas powstaje na użytek tej własnie zakrzywionej przestrzeni z wytworzoną w niej formą fizyczna.Jest to czas subiektywny,własciwy tej konkretnej jednostce fizycznej,według którego zaczyna ona życ,przemieszczać sie i działać.Ma swój początek,środek i koniec,czyli zawiera w sobie drogę do CELU,dla którego powstał.Gdy zostanie wypełniony,wówczas znika,a wraz z nim rozpada sie powołana forma fizyczna.(...)
Dla naszego ego i naszej świadomości fizycznej istnieje czas liniowy.Poruszamy sie po linii czasu od przeszłości,poprzez chwile obecną, do przyszłości.Doświadczamy przemijania godzin, dni,pór roku, lat.Rozwijamy się,idziemy obraną droga,poszukujemy,rodzimy sie , dorastamy,starzejemy i umieramy.Umiera forma fizyczna.Ale dla naszego Ducha ,który nie jest ograniczony formą fizyczną
cały czas jest teraz-zarówno przeszłość,teraźniejszośc ,jak i przyszłośc.
I JEST TO JEDYNY PRAWDZIWY CZAS JAKI ISTNIEJE!
W świadomosci naszego fizycznego ciała istnieje linia czasu,po której poruszamy się idac przez życie.Wydaje się nam, ze zdarzenia nastepuja jedne po drugich.Przeszłosć znika za nami,przyszłosć wyłania sie gdzies przed nami.Dopiero z perspektywy czasu dostrzegamy związki pomiedzy poszczególnymi zdarzeniami i odkrywamy w tym głębszy sens.Zazwyczaj natomiast nie widzimy tych zwiazków,gdy zdarzenie dzieje się teraz.Myslimy np.że jesteśmy krzywdzeni,albo dzieje sie jakaś niesprawiedliwosc.Ograniczeni liniowym postrzeganiem potrzebujemy przebyć pewna drogę, przeżyc kawałek zycia,by dopiero wtedy odkryc po co to się wydarzyło.
Natomiast tak na prawde w naszym Polu Życia,które jest przestrzenia kuli,wszystko ma SENS.Nie ma poczatku, ani konca;to co jest koncem staje sie początkiem i odwrotnie. Tam czas istnieje jednoczesnie.Wszystko jest juz wiadome.Zarówno przeszłość ,jak i przyszłosć juz sie wydarzyła.Jedno i drugie mozna sobie przypomnieć.A to, co tworzymy i przeżywamy na linii czasu-to zdarzenia bardziej lub mniej zblizone do tego, co juz jest tam zapisne przez przejaw Wyzszej Woli.
Natomiast posługujac się nasza Wolna Wola podązamy do celu naszej podróży,naszego przeznaczenia,drogami( liniami czasu) wybranymi przez nas ,a jest ich skończenie wiele. Wszystkie one zapisane są w hologramie naszego Pola Życia ,a ów zapis stanowi mapę,za pomoca której staramy sie poruszac.I trzeba nauczyć sie ja czytac;dobrze rozeznać,by nie zblądzic i nie poplatać wszystkich dróg.
Np. z Gdańska do Warszawy mozna jechać szybkim samochodem głowną trasą ok. 3,5 godz., lub wszystkimi mozliwymi bocznymi i skomplikowanymi dróżkami ,podrózujac trochę na piechote, a cześciowo na rowerze, choćby i przez 3 tygodnie.To my decydujemy,czym wypełnić swoje Pole Życia. Każda decyzja zmienia bieg zdarzeń lub utwierdza istniejace continuuum.Każda decyzja wywoluje kwantową falę energii,rozchodząca sie we wszystkich kierunkach( w przeszłosc i w przyszłosc),która w naszym Polu Życia dokonuje zmiany.
Taka fala ma kierunek nadany przez nasza mysl/intencję i kotwiczy się w takim miejscu Pola, gdzie napotyka najbardziej kompatybilnego partnera ,czyli jeden z najbardziej mozliwych wariantów rzeczywistosci.I on własnie staje sie realny,a inne zostaja w tym momencie wygaszone. Nazywa sie to propozycją transakcyjną.
Każdy człowiek tworzy własne Pole Życia z własnym ,subiektywnym przepływem czasu.Funkcjonują tam jednocześnie w continuum czasowym :rozchodzace sie fale zdarzeń i pojedyncze cząstki tej fali ,czyli istniejace teraz zdarzenia.Tak jak światło,które jest jednocześnie fala i czastka,Pole Życia jest jednoczesnie falująco- jednolite i ziarniste.
To, co dzieje sie teraz ,stanowi rezultat naszych wczesniejszych decyzji i tego, co czynilismy w przeszłosci( według Prawa Przyczyny i Skutku).Ale jest też efektem tego, co wybraliśmy dla siebie w przyszłości.Juz dzisiaj ponosimy skutki wyborów dotyczących naszej przyszłości. Ponieważ wysłana w przyszłość fala( mysl, postanowienie) juz teraz ZACZYNA KREOWAĆ NASZĄ RZECZYWISTOSC I TWORZYC ZDARZENIA.
Teraz jest skutkiem przeszłości.Teraz jest przyczyną tego, co zaistnieje w przyszłości.I juz teraz jest przeszłościa w stosunku do czasu,który cały istnieje jednoczesnie, bo w nim juz wszystko sie wydarzyło.

Dlatego przypominając sobie przyszłośc ,mozna juz teraz powoływac określone przyczyny( decyzje i zdarzenia),by świadomie zmieniać te przyszłośc-jeśli oczywiscie pojawia sie taka koniecznosć ( np. by uniknąć wypadku,który został gdzieś zapisany na jednej z linii czasu).A ponieważ Pole Życia jest kulą i wszystko tak na prawdę dzieje sie w kuli jednocześnie ,a nie na linii czasu,to dokonując jakiejkolwiek zmiany oddziałujemy na całą czasoprzestrzeń Pola.Na jego przeszłosc,teraźniejszość i przyszłosc( o ile one istnieja).W ten sposób zmienia sie w nim jednoczesnie wszystko.
To my tworzymy ten hologram,Mapę Życia każdą swoja decyzją i wyborem-podążając w kierunku swego przeznaczenia. Ona jeszcze nie jest prawdziwą rzeczywistością,ale jest swiatem,który przeżywamy jako świadomy sen. I te holograficzna mape możemy kształtować, zmieniać.Wraz zas z takim świadomym działaniem ,zmieniamy Przyczynę i Skutek,a- co za tym idzie- zmieniamy swoja Karme.
I nie koniec na tym,poniewaz mozemy również wyjsc POZA Przyczynę i Skutek i uwolnić sie od Karmy.
Gdy poznamy te prawa i połączymy sie swoim rozumieniem oraz postrzeganiem z przestrzenią Boskiego Pola Tworzenia ,Esencji Wszystkiego, Duchowego Światła itd.tworzonej holograficznie rzeczywistosci, czas przestanie dla nas przepływac liniowo.Zacznie być wszędzie i w nas...TERAZ.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Freya dnia Czw 12:47, 23 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Śro 8:17, 22 Cze 2011  
Eve
Gość
Dodam tylko, że do książki Ewy May dołączona jest na płytce medytacja pola życia. Naprawdę fajna sprawa i lżej się oddycha po niej.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 13:16, 23 Cze 2011  
Freya
Mol KsiążkowyDołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


Żadnej Jej książki nie przeczytałam,a na artykuł natknełam sie w gazecie.
Ale z tego co widzę ,to napisała " Uzdrawianie Pola Życia",oraz "Klucze Życia".Obie maja bardzo przychylne recenzje.
Eve, czy czytalas obie?


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pon 8:43, 27 Cze 2011  
Eve
Gość
Pole Życia czytałam. I naprawdę jestem pod wrażeniem skutków tej medytacji.
 
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> "Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać" Cycero -> Ewa May- Pole Życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin