Forum www.polana.fora.pl Strona Główna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne Życie po życiu, Kontakt ze Zmarłymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, Świadome Śnienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> tutaj umieszczamy linki, sznurki i tasiemki do stron, ktore w wielkiej, bądź mniejszej chwili zmieniły coś w Nas, zadrgało ciekawością, bądź po prostu -> Hipnoza, a autohipnoza
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Hipnoza, a autohipnoza - Wysłany: Pią 8:58, 23 Gru 2011  
Grey Owl
Gość
Przenosze tu temat poruszony przez Zbyszka - wart jest rozwazenia. Grey
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 21:54, 22 Gru 2011
PRZENIESIONY
Pią 8:58, 23 Gru 2011
 
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDobry Wieczór

W najnowszym numerze miesięcznika 'Nieznany Świat' znalazłem na str 57 (artykuł pt. Daleka droga) jest coś bardzo interesującego w nawiązaniu do toczonej dyskusji - osądźcie sami:

"Zafascynowanie Ryszarda Ulmana hipnozą należy do przeszłości. Zdaje sobie sprawę z tego, że programowanie, z którym mamy tu do czynienia, może być niebezpieczne dla chorego. Ponadto techniki hipnozy rozwinęły się tak bardzo, że osoby niezorientowane w tej dziedzinie nie odkryją tego, że ulegają manipulacji."

Osobiście zawsze miałem trudną do wytłumaczenia niechęć do hipnozy, a skoro jest możliwe nauczenie się autohipnozy, która jak wiadomo jest super bezpieczna - to moim zdaniem zrezygnowanie z pośredników w tej materii jest więcej niż rozsądne, i z pewnością bezpieczniejsze.

Kolejny cytat ze wspomnianego wyżej artykułu jest taki:

"Przyznaje , że nie zawsze odnosi sukcesy. bezsilny bywa np. w obliczu choroby nowotworowej dziecka. zauważył przy tym, że odchodząc z tego świata dzieci bywają nadzwyczaj dojrzałe, a ich krótkie życie spowija jakaś tajemnica. Wygląda to tak, jakby przyszły tu tylko na chwilę, aby starszych czegoś nauczyć. wskazać drogę..."

Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 9:47, 23 Gru 2011  
pik33
Dołączył: 11 Sty 2010
Posty: 690
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 7 razyNiedawno ktoś tu pisał, że chce poddać się hipnozie i jaka jest jej cena - odpisałem, że jak trafi na partacza, cena może być wysoka, choć niematerialna.

Sama hipnoza to jak zwykle tylko narzędzie; problemem nie jest hipnoza, problemem są hipnotyzerzy. Prócz tych fachowych i działających zgodnie z etyką, są jeszcze partacze i świadomi manipulatorzy. No i w tym jest cały problem.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 10:15, 23 Gru 2011  
Ewa Fortuna
Dołączył: 28 Gru 2009
Posty: 1583
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy

Płeć: Kobieta


Dwa tygodnie temu pojechalam na warsztaty z hipnozy.
Chcialam poznac tajniki,bo mozna pomóc sobie,swoim bliskim....Zajęcia trwaly dwa dni.
Pod koniec pierwszego dnia wyszlam z zajęć,przeprosiłam i powiedzialam ze rezygnuje,ze to jednak nie dla mnie.
Byly oczy szeroko otwarte,bylo pewnie potem stukanie palcem po czołach,ze jak to,przyjechala taki kawał,zaplacila paciąg,hotel w centrum W-wy,prawie 400 zl za szkolenie i wyszla!!!??
Wyszlam,bo sie tam dusilam.Stracilam 1000 zl,ale wiem ze hipnoza nie dla mnie,albo nie wtym wykonaniu Confused Rolling Eyes
Jezeli cos robimy,czymś sie zajmujemy,sprawdzajmy jak sie z tym czymś czujemy. Czy jestesmy rozluznienie,weseli,pełni energii,czy przybici,smutni,zmeczeni.....Nasze ciała,nasze odczucia sa najlepszym barometrem Wink


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 11:05, 23 Gru 2011  
Gość

Ewuś są ludzie, których nie można zahipnotyzować. Bardzo by chcieli poddać się hipnozie, a nie ma takiej osoby, której by się udało to uczynić. Nie wiem dlaczego czasem tak się dzieje.
Drugą sprawą musi być w hipnozie pełny profesjonalizm. Być może te warsztaty nie były prowadzone przez zawodowców. Tacy ludzie mogą uczynić więcej szkody niż pożytku. Tu bardzo należy być ostrożnym.
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Pią 12:50, 23 Gru 2011  
Paul 023
Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2721
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Skąd: z nieba xD
Płeć: Mężczyzna


jak ktoś pyta o cene to od razu mówię, że średnia cena zawsze
wychodzi na ok. od 100 do 600 zł. za godzinę seansu.

Mirku nie da się ich zahipnotyzować bo niektórzy mają swoją jakąś
blokadę, która uniemożliwia to... Ewa może w innym miejscu i otoczeniu
będziesz mogła wziąć udział w szkoleniu ? Skoro tak się źle czułaś tam
to oznacza, że to nie dla Ciebie to miejsce i otoczenie i obecność tych osób.

Wybierając kursy wybierajmy ostrożnie by się nie dać oszukać
dotyczy to również wyboru hipnotyzera, który nas zahipnotyzuje.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Paul 023 dnia Pią 12:52, 23 Gru 2011, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Wto 16:09, 27 Gru 2011  
ZBW
Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 313
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 razDobry Wieczór

Cytuję z książki T. LOBSANG RAMPA pt. MĄDROŚĆ STAROŻYTNYCH
(str.50)

„HIPNOTYZM (Hypnotism)
Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ze strasznej siły ukrytej w hipnotyzmie. Hipnotyzm nie powinien być nigdy, po trzykroć nigdy, używany, z wyjątkiem najbardziej niezbędnej potrzeby.

Każda osoba, z wyjątkiem tych, które zostały odpowiednio wyszkolone, może być zahipnotyzowana. Nie ma znaczenia czy ktoś jest introwertyczny czy ekstrawertyczny – wszyscy podlegają hipnozie.

Hipnotyzm jest stanem podwyższonej percepcji. Osoba zahipnotyzowana jest świadoma tylko tej osoby, która ją zahipnotyzowała, nie jest w stanie odróżnić dobra od zła.

Osoba, która ma być zahipnotyzowana, wierzy, że podlega sile hipnozy. Może nie wierzyć w to świadomie, lecz podświadomie wierzy, że może zostać zahipnotyzowana, więc właściwie ten stan napięcia pomaga ja zahipnotyzować!

W hipnozie ma miejsce stan rozdwojenia. Mała część jedności, która jest świadoma dobra i zła, zostaje oderwana – zamknięta, ograniczona, usunięta ze sceny wydarzeń – pozostawiając dziewięć-dziesiątych podświadomości.

Podświadomość przypomina błądzącego olbrzyma, który nie ma rozumu, który nie umie rozróżnić dobra od zła, lecz w jakiś sposób zebrał dużo informacji i mocy pozwalającej poruszać się.

Bez cenzora w postaci jednej –dziesiątej umysłu działania, które są możliwe dla dziewięciu-dziesiątych, nie maja granic.

Osoba hipnotyzująca może przekonać obiekt hipnotyzowany, że do pełna naładowany pistolet, który ona trzyma w ręce jest zabawkowym pistoletem na wodę. A więc, jeżeli hipnotyzer przekona podświadomość osoby hipnotyzowanej, że wszystko jest żartem, że może pociągnąć za spust i strzelić wodą, wtedy osoba hipnotyzowana pociągnie za spust i zabije ofiarę ataku.

Straszne jest hipnotyzowanie osoby w depresji i zapewnienie jej, że teraz już jest naprawdę szczęśliwa, gdyż to uczynić może nawyki depresyjne o wiele silniejszymi, łącznie z wywołaniem samobójstwa.

Osoba, która chodzi na prywatki i hipnotyzuje dla zabawy, jest zagrożeniem i powinna być zamknięta w wytłumionej celi, gdyż może sprawić, że inni do takiej celi trafią!

Niemal każdy może zostać zahipnotyzowany, a gdy osoba została zahipnotyzowana kilkakrotnie, to może być użyta do robienia wszystkiego. To zależy tylko od zasugerowania działań w taki sposób, aby osoba hipnotyzowana uwierzyła, iż czyni dobro. Gdy tak została utwierdzona w swym przekonaniu, osoba zahipnotyzowana może być użyta przez hipnotyzera do robienia tego co mu się podoba. Twierdzenia przeciwne służą jedynie ukryciu strasznego niebezpieczeństwa drzemiącego w hipnozie.

Hipnoza jest w rzeczywistości zbrodnią przeciwko Wyższemu Ja, bo zbrodnią jest ograniczenie mechanizmu, za pomocą którego Wyższe ja sprawuje kontrolę. To może doprowadzić do tego, iż pojawi się Karma wymagająca wielu wcieleń do oczyszczenia. Więc jeżeli masz pragnienie hipnotyzowania czy bycia hipnotyzowanym, przemyśl to jeszcze raz i powstrzymaj się.

W rękach prawdziwego specjalisty – a nie scenicznego magika – hipnoza może być z powodzeniem użyta do badania poprzednich wcieleń. Osoba, zawsze w obecności świadka i oczywiście z magnetofonem w pobliżu, może być stopniowo zahipnotyzowana i odpowiadać na pytania dotyczące innych epok, nawet przed narodzeniem się na tej Ziemi. Takie eksperymenty, aby były bezpieczne, wymagają od hipnotyzera ogromnego doświadczenia.”

(str.14)
„AUTOHIPNOTYZM (Autohypnotism)
Jest to proces , w którym osoba potrafi oddzielić świadomość od podświadomości, i w którym część świadoma działa jak hipnotyzer. W pewnych warunkach możliwe jest skorygowanie złych nawyków i wzmocnienie dobrych cech charakteru. Lecz powtarzam, że nie należy zwyczajnie oddawać się autohipnozie, dopóki nie ma się za sobą dokładnego badania lekarskiego, upewniającego, że jest się całkiem zdrowym fizycznie i – pozwólcie, że dodam – psychicznie. Hipnoza jest mieczem, który ma trzy ostrza, zamiast jednego, lub dwóch, i powinna być zostawiona w spokoju, zarezerwowana tylko dla uznanych ekspertów.”

Natomiast w książce T. LOBSANG RAMPA pt. TRZECIE OKO na str.103 znajduje się coś takiego:

„Z powodów oczywistych niebezpieczeństw, technik tych podobnie jak „natychmiastowej” hipnozy uczono jedynie tych, którzy przeszli najsurowsze próby charakteru. Nakładano hipnotyczne bloki, by nikt nie nadużywał przekazanych zdolności.”

Pozdrawiam
Zbyszek


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> tutaj umieszczamy linki, sznurki i tasiemki do stron, ktore w wielkiej, bądź mniejszej chwili zmieniły coś w Nas, zadrgało ciekawością, bądź po prostu -> Hipnoza, a autohipnoza Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin