Forum www.polana.fora.pl Strona Główna   www.polana.fora.pl
Forum dyskusyjne Życie po życiu, Kontakt ze Zmarłymi, Odzyskiwanie Dusz, Oczyszczanie Energii, Egzorcyzmy, Świadome Śnienie, Oobe, Radykalne Wybaczanie, Rozwój Duchowy
 


Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Recenzje Książek -> Nauczyciele Duchowi-E.Tolle "Nowa Ziemia"
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
  Post Nauczyciele Duchowi-E.Tolle "Nowa Ziemia" - Wysłany: Czw 14:24, 14 Lis 2013  
Freya
Mol KsiążkowyDołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


"Nowa Ziemia" to książka o nas wszystkich.I albo to, co przeczytamy zmieni stan świadomości kazdego z nas, albo nie pozostawi po sobie żadnego śladu.Autor twierdzi ,że treść jego książki jest w stanie "obudzić" tylko tych,którzy są na to gotowi.
Zasadniczy element przebudzenia,to odkrycie w sobie części nieprzebudzonej, czyli również odkrycie swojego ego,które działa,myśli i mówi,i które jest głównym elementem uśpienia naszej świadomości.

[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 15:00, 14 Lis 2013  
Gość

Dziękuję, Freya Smile
Zajrzałem do 33 stronicowego e-booka "Nowa Ziemia" Tolle'ego, stanowiącego promocję ponad 300 stronicowego dzieła.
Zwróciło moją uwagę pełne głębokiej refleksji spojrzenie Tolle'ego na naukę Jezusa.

Tak Tolle pisze o dobru i złu:

W jakimś momencie swojego życia większość ludzi uświadamia sobie, że istnieje nie tylko narodzenie, wzrost, sukces, dobre zdrowie, przyjemność i zwyciężanie, ale również strata, przegrana, choroba, starczy wiek, rozpad, ból i śmierć. Tradycyjnie te przeciwstawne wartości określane są
mianem ‘dobra’ i ‘zła’, porządku i nieładu. ‘Sens’ ludzkiego życia kojarzony jest zwykle z tym co określamy jako ‘dobre’ - jednak to ‘dobre’ stale jest zagrożone przez upadek, rozpad i załamanie;
zagrożone przez ‘bezsensowność’ i ‘zło’, kiedy to wszystkie wyjaśnienia zawodzą a życie traci swój sens. Wcześniej czy później bałagan i chaos wkroczy w życie każdego, bez względu na ilość ubezpieczeniowych polis, które on czy ona posiada. Może to przyjść w formie straty czy wypadku,
choroby, niedołężności, starości bądź śmierci. Tym niemniej takie wkroczenie chaosu w życie jednostki i następujący po nim upadek wyrozumowanego znaczenia sensu, może stać się początkiem
wyższego porządku.

„Mądrość tego świata jest głupstwem u Boga” – mówi Biblia. Czym wiec jest mądrość świata?
Ruchem, przepływem myśli, sensem definiowanym wyłącznie przez myśl.
Myślenie wyodrębnia sytuacje i zdarzenia nazywając je dobrymi bądź złymi, tak jak gdyby były one odrębnymi bytami. Przez nadmierne poleganie na myśleniu rzeczywistość staje się fragmentaryczna.
To pokawałkowanie jest złudzeniem, jednak wydaje się bardzo prawdziwe, kiedy jest się w nim uwięzionym. W istocie wszechświat jest niepodzielną całością, w której wszystkie rzeczy są wzajemnie połączone i nic nie istnieje w oddzieleniu.

Dogłębne powiązanie wszelkich rzeczy i zdarzeń sprawia, że umysłowe etykietki ‘dobrego’ i ‘złego’ stają się całkowicie iluzoryczne. Zawsze pociągają za sobą ograniczoną perspektywę i są prawdziwe tylko relatywnie i czasowo. Dobrze ilustruje to historia pewnego człowieka, który wygrał na loterii ekskluzywny samochód. Rodzina i przyjaciele cieszyli się jego szczęściem i przyszli w odwiedziny,aby świętować.

„Czy to nie wspaniałe? Masz tyle szczęścia!” – mówili. On uśmiechnął się tylko i powiedział: „Może”.
Przez kilka tygodni cieszył się nowym autem. Jednak pewnego dnia pijany
kierowca najechał na niego. Samochód uległ zniszczeniu a mężczyzna znalazł się w szpitalu z licznymi obrażeniami. Rodzina i przyjaciele znów przyszli go zobaczyć. Tym razem użalali się nad jego losem. „Cóż za wielkie nieszczęście cię spotkało”. Mężczyzna jednak znów się uśmiechnął i powiedział: „Może”.
Kiedy tak przebywał w szpitalu, pewnej nocy obsunął się teren, na którym stał jego dom i budynek pochłonęło morze. I znów odwiedzili go bliscy, tym razem gratulując ocalenia –
„Czyż nie miałeś szczęścia, że akurat teraz przebywałeś w szpitalu?”
A mężczyzna po raz kolejny odparł – „Może”.

Owo ‘może’ tego mądrego człowieka oznacza odmowę osądzania tego co się wydarza. Zamiast osądu tego co jest, on to przyjmuje, wkraczając tym samym świadomie w harmonię z wyższym porządkiem.
Wie, że dla umysłu często niemożliwe jest zrozumienie i dostrzeżenie celu pozornie przypadkowych i oderwanych sytuacji, które jednak mają swe miejsce na kilimie wszystkości. Nie istnieją przypadkowe zdarzenia. Nie ma sytuacji i rzeczy, które istnieją tylko dla i przez siebie, w oddzieleniu. Atomy, które tworzą twe ciało zostały kiedyś zapisane w gwiazdach, a przyczyny najzwyklejszych nawet wydarzeń są całkowicie nieskończone i w niepojęty sposób związane z całością. Gdybyś chciał dotrzeć do pierwotnej przyczyny jakiegokolwiek zdarzenia, musiałbyś cofnąć się wstecz aż do początku stworzenia. Kosmos nie jest bezładny i chaotyczny. Samo słowo kosmos oznacza porządek. Jednak ludzki umysł nie jest w stanie go pojąć, choć może go czasem dojrzeć w przelocie.

Dla mnie zadziwiające są przypadki walki z Bogiem, szczególnie z Osobą Jezusa, u osób, które rozwijają się duchowo. Działanie agresją i sprzeciwem na Tego, Który Jest, by nas kochać i który uczy nas kochać.

Nową Ziemię budujemy równocześnie każdy indywidualnie i wszyscy razem. Nie sposób zbudować Nowej Ziemi bez miłości. Jednak pewne jest, że budować trzeba. Budować dla siebie i dla nas wszystkich.
Nauczył mnie tego jeden z moich pierwszych nauczycieli w rozwoju duchowym, Ghal.
Ghal zniknął z internetu, pozostawił jednak po sobie dzieła, które wciąż owocują. Kilka książek i ta strona, którą stworzyli jego przyjaciele.
Książka, która miała na mnie ogromny wpływ to:

"I Ty dokonasz przemiany wszechświata"
[link widoczny dla zalogowanych]
 
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 15:26, 14 Lis 2013  
Freya
Mol KsiążkowyDołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


Nie bez przypadku zaanonsowałam Tolle'a jako nauczyciela duchowego:)
To co On pisze w sposób jasny i prosty jest niesamowicie mądre,i jeśli tylko zrozumiemy o co Mu chodzi, to pieknie uświadomimy sobie na czym polega zycie i w jak wielkim matrixie żyjemy ,w jak potężnym śnie...

Wydaje mi się ,ze Jego trzeba czytać kilkakrotnie, po to ,by sobie utrwalić pewne rzeczy ,bo czytając robimy"ach' i "och" i "rozumiem", a potem...wracamy do starych ,utartych schematów.Więc trzeba jeszcze raz, i jeszcze raz, i moze jeszcze raz, sięgnać po wskazówki Tolla:)

Cytat:
Owo ‘może’ tego mądrego człowieka oznacza odmowę osądzania tego co się wydarza. Zamiast osądu tego co jest, on to przyjmuje, wkraczając tym samym świadomie w harmonię z wyższym porządkiem.


No właśnie. Jak zyć ,by nie osądzać.To jest wielka, wielka ,powiedziałabym cholernie wielka sztuka.
Przecież ,gdy tylko otworzymy rano oczy to OSĄDZAMY!Wszystko wokół i wszystkich wokół- włacznie z samym sobąSmile
Jak żyć jako Świadek ?Bez wciągnięcia sie w iluzje poprzez własne emocje i własne subiektywne myśli?


Duzo czytam ,ale Ghala nie znałam. Poszukam jego publikacji.

A przy okazji ... Joel Goldsmith jest moim największym autorytetem.

pozdrawiam


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Freya dnia Czw 15:27, 14 Lis 2013, w całości zmieniany 1 raz
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Post  - Wysłany: Czw 16:22, 14 Lis 2013  
Freya
Mol KsiążkowyDołączył: 27 Gru 2009
Posty: 2011
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 15 razy
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta


I tak mi jeszcze przyszło do głowy...
Myślę ,ze każdy z nas powinien zacząć od Siebie. Od zmian w Sobie.Bo przecież robiąc to, zmieniamy również uwarunkowania wokół Siebie,i wokół Tych ,którzy nam towarzyszą.


Post został pochwalony 0 razy
 
Zobacz profil autora
Powrót do góry  

  Forum www.polana.fora.pl Strona Główna -> Recenzje Książek -> Nauczyciele Duchowi-E.Tolle "Nowa Ziemia" Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

   
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin